Кожен народ світу, має свої святині. Національною гордістю нашого народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка. Він уперше заявив про себе як поет, видавши невелику збірку поезій, що мала назву «Кобзар», і ця назва стала символічною, давши друге ім'я поетові.

Із полум'яних творів Кобзаря весь світ дізнався, що є така прекрасна країна — Україна, з ізчудовим, добрим, волелюбним народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.

  

 

Гарною традицією у нашому університеті стала організація  кафедрою мовознавства святкування  Міжнародного дня рідної мови та Шевченківських читань.  Першого березня  кафедра мовознавства провела  свято любові та шани до рідної мови «Тарас Григорович Шевченко –  творець сучасної української літературної мови»!

Протягом свята звичайно ж вшановували ім’я та пам’ять Тараса Григоровича  Шевченка —  великого поета і митця, внесок якого  у розвиток української літератури рідною мовою дійсно неперевершений. Він своїм «Кобзарем» раптово — неначе ураган — переніс українську мову й літературу прямо з кінця 18-го в наше 20-те і 21-ше століття. Сучасник Шевченка і видатний літературознавець, Пантелеймон Куліш, перший з-поміж українців зрозумів і уточнив це досягнення поета, коли заявив, що в Шевченкових "віршах наша мова зробила такий великий крок, який робиться тільки зусиллям цілого народу, протягом довгого часу...".

 

18 березня група №6  підготовчого відділення мала змогу ближче познайомитися з Вінницею, здійснивши пішохідну екскурсію нашим містом.

Незважаючи на похмуру та непривітну погоду, студенти мали змогу переконатися, що Вінниця - прекрасне місто, де приємно відпочивати, гуляти та  насолоджуватись життям! Неймовірно цікавою та пізнавальною була лекція у планетарії, під час якої студенти могли не тільки спостерігати різні об'єкти Всесвіту на зоряному небі, а й почути якою милозвучною є наша українська мова.

P1340707

01.03.2017р. відкрито нову групу на підготовчому відділенні для іноземних громадян. Викладач - Сеник Тетяна Сергіївна,  У групі  10 студентів: 1студент прихав з  Палестини, 1- з Іраку, 8 - з  Еквадору. Усі вони різні, але їх об'єднує навчання у ВНТУ. 

20170317 1055111

Бажаємо успіхів у навчанні!