Кафедра мовознавства вітає переможців конкурсу мініпроєктів «Мова має значення»!

Цьогоріч у зв’язку з пандемією та обмеженням щодо публічних заходів, кафедра мовознавства ініціювала творчий онлайн-конкурс, присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Для ініціативних студентів, охочих "прокачати" свої soft skills (вироблення креативності, вміння генерувати ідеї та працювати в команді) було запропоновано підготувати й подати в електронному вигляді проєкт, який би:

  • містив актуальну, цікаву інформацію, що стосується мови;
  • репрезентував ставлення сучасної молоді до мовних проблем;
  • був оформлений українською мовою в будь-якому форматі.

Журі конкурсу відзначило роботи студентів, яким удалося найбільш повно, яскраво й переконливо подати інформацію щодо рідної мови, це:

«Та людина, що не поважає мову свого народу, а з нею народ, не може викликати поваги до самої себе», стверджують автори презентації В.Зелінський та Н.Бірюк словами Панаса Мирного. «Якими побачать українців інші народи, залежить від нас самих, ‒ йдеться далі в роботі. ‒ Ми хочемо бути освіченими, хочемо, щоб про нас знав увесь світ. Для цього ми маємо засвітитися любов’ю передусім до рідної мови як до найсвятішого скарбу нашої нації».

Як не дивно, проте визнаємо факт, що нам досі треба відстоювати право в рідній країні спілкуватися й чути рідну мову. «Боротьба за українську мову в Україні – це не забавка національно стурбованої інтелігенції, це боротьба саме за існування Української держави», ‒ стверджують В.Грицишин та Б.Закасовський. Ретельно підібрано низку фактів для переконання в протилежному тих, кому «какая разніца». Закликаючи спілкуватися українською, роблять однозначний висновок про важливість підтримки й поширення українськомовного контенту: «У будь-якій ситуації ‒ українізуйся: поширюй український контент, купуй українські книжки, популяризуй українську музику, поезію…»

Студенти в черговий раз продемонстрували свідому громадянську позицію, підтвердили, що українська мова для них є важливою, потрібною й цікавою. Цим, безперечно, знову довели, що сучасне покоління подає неабияку надію на гідне майбутнє в незалежній, сучасній країні.

доцент кафедри мовознавства Л. А. Радомська