Завершився 1 етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Вітаємо переможців!

«Це мова, якою я можу пишатись», «є одним із важливих скарбів для мене», «частинка невід'ємного», «безцінний дар, подарований мені від народження», «найрідніша та наймилозвучніша мова у світі», «основа безмежно багатої культури», «надзвичайно важлива складова нашої нації», «характер та могутність народу», «святиня, яку треба оберігати»… Такими словами-думками охарактеризували державну мову учасники 1 етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що відбувся в нашому університеті. Студенти, що тільки почали своє становлення як громадянина, щиро ділилися міркуваннями про значення рідної мови для них, для нації загалом: «це дорогоцінний скарб моєї держави, який потрібно розвивати, берегти, бо без неї народ перестає бути незалежним», «використовуючи державну мову, ми проявляємо свою любов та повагу до Батьківщини», «це перлина української культури, яка вічно буде об'єднувати наш народ», а дехто й намагався римувати: «це пісня дзвінка, багато століть усе лунає вона!».

Участь в онлайн-конкурсі взяли понад 30 студентів-першокурсників та другокурсників шести факультетів нашого університету. Кожен із них мав виконати в гугл-формі тестові завдання та написати короткий публіцистичний текст на вказану тему за обмежений проміжок часу.

Тестова частина змагання була оцінена автоматично. Отримані ж тексти зашифровано та передано на сліпе рецензування. Така система оцінювання була використана вперше з метою отримання неупереджених оцінок за кожну роботу та визначення безперечних переможців.

Знавці продемонстрували мовно-комунікативну компетентність у використанні словникового розмаїття нашої мови, зокрема її фразеології, неологізмів, запозиченої лексики, показали навички створення публіцистичного тексту, редагування лексичних і граматичних конструкцій тощо, а також спробували себе в ролі авторів вітальної промови для президента. І гарно впоралися!

Журі кафедри мовознавства у складі викладачів кафедри на чолі із завідувачем – доктором філологічних наук, професором Л. Є. Азаровою – визначили переможців, які представлятимуть наш університет на обласному етапі в січні 2022 року.

Беззаперечними лідерами змагання стали першокурсники:

1 місце – Скидан Тетяна Миколаївна, ФМІБ, група УБ-21б;

2 місце Крива Карина Володимирівна, ФМІБ, група П-21б;

3 місце – Заїченко Іван Григорович, ФІТКІ, група 1СП-21б.

Шановні учасники! Ви здобули гарний досвід, продемонстрували достойний рівень володіння українською мовою. Пишаємось Вами і бажаємо й надалі підтримувати в собі любов та повагу до рідної мови. Нашим же призерам щиро зичимо перемоги на наступних етапах цього престижного конкурсу – вболіватимемо та підтримуватимемо!

Доцент кафедри мовознавства Л.А. Радомська