На початку грудня 2017 року слухачі підготовчого відділення (групи № 1, № 2 та № 3) разом із викладачами відвідали Вінницький обласний краєзнавчий музей. Іноземні студенти ознайомилися з історією Вінницької області, її рослинним та тваринним світом, археологічними колекціями, витинанками Східного Поділля та багатьма іншими експонатами, яких у музеї налічується понад 10 000.

Завдяки новим інтерактивним формам роботи, які впроваджують музейні працівники, ми мали можливість віртуально подорожувати в часі та просторі. Переходячи з одного музейного залу до іншого – гортати сторінки історії, беручи участь у музейних заходах – занурюватись у коловерть яскравих подій, які вирували сотні років тому. Іноземні студенти були в захваті. Вони з цікавістю розглядали різноманітні музейні раритети, які вабили молодих людей чарівністю та таємничістю світу старовини.

Вже шість років поспіль в рамках проекту «Збережи ялинку» проходить виставка-конкурс новорічних композицій «Зимова феєрія», яка є спільним проектом музею та департаменту освіти Вінницької міської ради. Щорічно неперевершений новорічний настрій створюють більше 200 робіт вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів шкіл міста, виготовлених у найрізноманітніших техніках. Цього року експозиція перших декількох залів також була присвячена новорічним святам, тому ми отримали велике задоволення від робіт, виготовлених вінницькою малечею молодшого та середнього шкільного віку.

Також студенти побували у залі, де була представлена колекція “незвичайної цегли”. Історики на чолі з завідувачем науково-дослідницького сектору археології Ольгою Грабовською протягом кількох років збирали по регіону унікальні зразки цегли, а тепер презентували свою роботу в виставці «Another brick in the wall» /«Ще одна цеглина в стіні».