Мова – одне із чудес, за допомогою якого люди передають найтонші відтінки думок, почуттів. Панас Мирний писав ««Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почування». Скільки нерозгаданих таємниць, яка неповторна краса і могутня сила криється, здавалося б, у найпростіших словах, що здатні зворушувати людські серця.

Мова – це скарб народу. Мова – це ще й історія народу, історія України, історія культури. Ось і в нашому університеті не забувають про рідну мову. Першого березня кафедра мовознавства провела святковий захід, приурочений до Дня рідної мови.

Свято розпочалося із вітального слова завідувача кафедри мовознавства, доктора філологічних наук, проф. Азарової Лариси Євстахіївни. Вона привітала усіх присутніх та розповіла про шлях розвитку і становлення української мови.

fp

Розпочали концерт з привітальним виступом іноземних студентів своїми рідними мовами: іспанською, китайською, арабською, португальською, французькою. Іноземці, що навчаються у ВНТУ, продемонстрували усім присутнім красу мов, якими вони спілкувалися з самого дитинства. Окрім того, вони провели короткий майстер-клас, навчивши глядачів вітатися, дякувати, прощатися та освічуватися в коханні різними мовами.

1

 Також студенти-іноземці продемонстрували високий рівень володіння українською мовою.Саньтьяго Гальєгос,  Домінгуш Андре Кімбембе, Хамаш Салахалдін декламували вірші про рідну мову, а еквадорці Джоселін Ерера та Карлос Луна подарували присутнім ліричну літературно-музичну композицію «Прийшла любов».

35

 Не залишилися осторонь  й українські студенти. Вірші про рідну мову читали В. Гибало, Я. Драченко, І. Вєрнік, О. Глатюк,  К. Поліщук, А.  Щуровська. Блискуче продекламував  власну поезію «Рідна мова»  Кудрявцев Дмитро. 

6                     7

Інсценізація гуморески Павла Глазового «Кухлик», яку майстерно виконали О. Полєшко та В. Полярськийпідняла усім глядачам настрій і змусила кожного замислитися про власну культуру мовлення.

Українська мова…Вслухайтесь у її мелодію – і ви почуєте ніжний гомін струмочка і журливе зітхання сивих верб. Своєю віртуозною грою на музичних інструментах глядача вразили Я. Жаврук, В. Бабій, В. Михальченко та Р. Лановий. Під час урочистого концерту глядачі прослухали пісні у виконанні А. Базик,  Я. Драченка, О. Полєшко, М. Онуфрійчук.

 11       9

Свято пройшло у дружній та невимушеній атмосфері. Усі присутні були вражені не лише неабиякими декламаторськими здібностями студентів, але й вражаючою щирістю, якою були проникнуті усі їхні слова. Відчувалося, що ці слова йдуть від самого серця і проникають прямо в душу кожного, хто мав змогу побачити все це на власні очі. 

І допоки проводяться такі заходи, ми можемо бути впевнені,  що мова наша не згине в віках, а залишиться тим орієнтиром, який вестиме державу до нових висот. Недарма ж сказав відомий поет Д. Білоус:

«…Є на світі совість, правда є,

І рідна мова є і вічно буде!»