Нас зібрало сюди повеління сердець

Нас зібрало бажання здобути освіту,

Кожен з нас за науку і правду борець,

Ми – нового покликання діти!

Такими словами розпочався святковий захід, організований кафедрою мовознавства з нагоди Дня університету. Із вітальним словом до студентів та викладачів звернулася завідувач кафедри мовознавствадоктор філологічних наук, професор Лариса Євстахіївна Азарова. Вона побажала студентам успіхів у навчанні, у здобутті нових знань та професійних вмінь, і висловила сподівання, що майбутні випускники ВНТУ завжди пишатимуться своєю «альма-матер».

vUdYnme8sHc

Святкування розпочалося з перегляду літературно-музичної композиції, глядачами якої стали викладачі кафедри, українські та іноземні студенти.  Студент 2 курсу Владислав Гибало ознайомив глядачів з історією заснування і розвитку ВНТУ від філіалу Київського полiтехнiчного iнституту до отримання статусу національного університету.

b5yKJq6r2xw

Справжньою родзинкою свята стала поетична презентація факультетів Вінницького національного технічного університету. Студенти восьми факультетів ВНТУ декламували вірші, у яких описували особливості своєї професії. Декламацію супроводжувало яскраве слайд-шоу, що дозволило глядачам побачити представників названих професій за роботою.

8ICLIGwx uE

Ностальгію і приємні спогади навіяла пісня Кузьми Скрябіна «Старі фотографії» у виконанні Олександра Макарука. Світлини останніх двох десятиліть, які демонструвалися на екрані, допомогли «зазирнути» в події прожитих разом років та пройнятися атмосферою минулого.

5RAT Kd6-_0

На цій світлій ноті завершився святковий захід, після якого студенти відвідали виставку наукових та методичних праць викладачів кафедри мовознавства.

IC7FmP-jf U

Особливо зацікавили студентів експонати етнографічного кабінету, експозиція якого репрезентує старовинний одяг, посуд, знаряддя праці та інші предмети традиційної культури українців.

q0Hw-aBb4qg

Але на цьому святкування не завершилось: о 14-ій годині на площі перед головним навчальним корпусом відбувся великий концерт, у якому брали участь студенти усіх факультетів. Чудовою окрасою свята стали виступи іноземних студентів, яких підготували викладачі кафедри мовознавства. Виконання віршів та пісень українською мовою було яскравим та незабутнім. До глибини душі вразили глядачів рівнем володіння мови іноземці-декламатори: Гавіланес Джесіка «До ВНТУ», Джоселін Ерера «Яка ж багата рідна мова!», Карлос Луна з його натхненним виконанням усім відомої поезії «Любіть Україну!».

Літературна композиція «Величний Заповіте», у якій вірш Тараса Шевченка «Заповіт» прозвучав українською (Джошуа Хосуе Пінсон), французькою (Лоїк Анумедем), арабською (Ба Елаіан Абдулазіз) та китайською (Юй Чанхао) мовами, продемонструвала усім, що геній Великого Кобзаря знаний та шанований у всьому світі.

Хвилю щирих емоцій викликав студент із Анголи Ісаак Домігуш піснею «Чорнобривці», а знайома багатьом мелодія «Стожарів» у виконанні  Таті Озеаша змусили глядачів забути про непогоду та насолоджуватися неперевершеним виконанням співака. Пісенну культуру Еквадору презентував Луїс Санчес музичною композицією «Como la primera vez».

Результатом плідної співпраці студентів та викладачів став дует Ісаака Домінгуша та викладача кафедри мовознавства Андрощук Катерина Миколаївни. Пісня «Рідна мати моя» у їхньому виконанні звучала особливо зворушливо і не залишила байдужим нікого з присутніх.

Свято залишило приємні спогади у серцях тих, кому пощастило його побачити. А університет продовжує й надалі жити своїм життям, виконуючи свою благородну справу – підготовку нового покоління фахівців.

Отож, відкрию вам секрет –

Він буде довго-довго жити.

Хай квітне університет!

ВНТУ – найкращий в світі!

WCje-rBxEBw