09 листопада 2016 року, у День української писемності та мови, стартував ХVІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

09 листопада 2016 року, у День української писемності та мови, відповідно до Указу Президента України від 09.11. 2007 року №1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика» та згідно з Положенням про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №168 від 13.03.2008 року стартував ХVІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.  Конкурс ініціював видатний український бізнесмен і меценат з Канади Петро Яцик. Після смерті великого українця (2001 року) конкурс носить його ім'я. Окрім України, він відбувається в багатьох країнах світу. Цей конкурс спрямований на утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу.

Щороку в листопаді у Вінницькому національному технічному університеті відбувається II етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 25 студентів різних спеціальностей.

1gGMq1alNYo

Викладачі дібрали цікаві різнопланові завдання: правильно написати складні слова, дібрати українські відповідники до іншомовних слів, пояснити походження та значення фразеологізмів, відредагувати текст, написати твір-роздум.

YUDBZxvEzIo

Усі студенти продемонстрували високий рівень знань з української мови, але журі визначило п'ять перших місць:

Прізвище, ім’я, по батькові студента

Кількість балів

Викладач

Семенова Л.М.

2.

Артемчук Н.О.

36.1

3.

Кузьменко К.О.

ФКСА

32.4

Стадній А.С.

4.

Милосердов Д.А.

30.9

5.

Степанова Т.М.

29,5

Азарова Л.Є.

Семенова Людмила та Артемчук Наталя представлятимуть наш університет в III (обласному) етапі конкурсу, який відбудеться 3 грудня 2016 року в закладі «Загальноосвітня школа I – III ступенів № 3 імені Михайла Коцюбинського Вінницької міської ради».

Тож побажаємо нашим студентам успіхів та нових перемог!