Кожен народ світу, має свої святині. Національною гордістю нашого народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка. Він уперше заявив про себе як поет, видавши невелику збірку поезій, що мала назву «Кобзар», і ця назва стала символічною, давши друге ім'я поетові.

Із полум'яних творів Кобзаря весь світ дізнався, що є така прекрасна країна — Україна, з ізчудовим, добрим, волелюбним народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.

  

У річницю народження Великого Кобзаря, 9 березня 2017 року о 14.15 в актовій залі ВНТУ відбувся захід, присвячений великому українському поетові. Викладачі кафедри мовознавства на чолі із завідувачем докт. філол. н., проф. Азаровою Л.Є. запросили усіх небайдужих на літературно-музичний вечір «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине!», присвячений поетові, художнику, філософу та пророку українського народу Тарасові Григоровичу Шевченку. Концерт зібрав повну залу глядачів, які поринули у захопливе дійство, що відбувалося на сцені.

 

e7tmxnLIr0c

 

 

На початку свята ведуча – викладач кафедри мовознавства Андрощук К.М. – познайомила присутніх із життєвим та творчим шляхом великого українського поета.

 

 

 2       3

 

 

 

 

Гіркоту і біль сирітського дитинства малого Тараса талановито виразила Майданевич Ірина (ФКСА)у своєму авторському вірші «Шевченкова доля».  Самотність і тугу майбутнього поета зуміла передати Яковенко Олеся (ФІТКІ) піснею на слова Шевченка «Зоре моя вечірняя», яку вона виконала під власний акомпанемент.

Любов до України, щирий жаль за її славним минулим Т.Г. Шевченко висловив у поемі «Гайдамаки», уривки з якого майстерно виконав Вавшко Владислав (ФКСА).

 

4

 

Світлим сумом була проникнута літературна постановка «Якби зустрілися ми знову», у якій зображене перше кохання поета. Передчуття розлуки талановито відтворили Яковенко Олеся та Кокушкін Владислав (ФІТКІ) під акомпанемент Гиріна Дениса (ФКСА).

Про важку долю української жінки-кріпачки розповіла Сокольвак Оксана (ФКСА) у вірші «По улиці вітер віє», а Козеренко Марія (ФІРЕН) натхненно виконала літературно-музичну композицію «Така її доля».

 5      6

 

  Тернисті шляхи Тарасового життя сам поет відобразив у поезії «Доля», яку талановито продекламував Чорний Денис (ФІТКІ), а іноземний студент із Сирії Хусамадін Альсраві познайомив присутніх із віршем «Не завидуй багатому».

7          8

 

 Пісня «Думи мої», виконана Маєрчук Альоною (ФМІБ) під музичний супровід Нікіфоренка Сергія(ФКСА), змусила усіх проникнутися величчю і трагізмом постатті Великого Кобзаря.

 

9

 Трагічно і водночас патріотично пролунав Шевченковий «Заповіт» із уст еквадорського студента Джошуа Хосуе Пінсона.

 

HTHaLJg5v7U

Свою любов та пошану до великого українського генія  висловили молоді талановиті поетеси Козеренко Марія (ФІРЕН) та Зелінська Дар’я (ФІТКІ) у свої авторських поезіях, присвячених Т.Г. Шевченкові. 

01                     02

 Думку про те, що Шевченкові твори живуть і житимуть у віках підтвердили студенти підготовчого відділення: Матео Вілласкрес, Камілло Лопес, Данні Муньйос, Хуан Хосе Віллакорте, які декламували уривки з найвідоміших творів Кобзаря.

 

 03      04

 

Творчість Шевченка мала настільки величезне значення, що наступні покоління поетів черпали натхнення з його творів. Вірш Ліни Костенко «Кобзарю», якій виконала заввідділом бібліотекиГ.Ф. Суровенко, та пісня «Стожари», емоційно проспівана ангольцем Таті Озеашем, знову нагадала присутнім про те, що саме Тарас Шевченко був основоположником нової української літературної мови.

9k-8VhPgbmA                    eO6ZGKivPlY

Неймовірну гордість за свій народ продемонстрував студент 1 курсу ФІТКІ Цукрук Валентин, із запалом продекламувавши вірш «Ми – українці, нація Тараса». Його заключні слова

«Бо є шевченки майже в кожній хаті,

Є сагайдачні і кармелюки!»

зустріли щирий відгук в серцях українських глядачів.

Завершилося свято піснею Тіни Кароль «Україна – це ти», яку виконали Маєрчук Альона (Україна)та Бабагелді Черкезов (Туркменістан). Їм від душі підспівували усі учасники свята та глядачі.

 

05

 

Завершальним акордом стала промова завідувача кафедри мовознавства, докт. філол. н., проф.Азарової Л.Є.

1

У своєму виступі вона ще раз нагадала, що роль Шевченка у розвиткові української мови та літератури була неоціненною, а його постать є символом незламності духу та любові до неньки-України. Також вона подякувала усім студентам, які брали участь у святі, за чудовий концерт, а викладачам кафедри – за його майстерну організацію.

06

 

Після таких заходів з’являється упевненість в тому, що доки в нашого народу є Шевченко, доки є таке потужне джерело мужності і патріотизму, як Тарасове слово, доки є в нас святиня, до якої йдемо, як на сповідь й освітління душ, Україна житиме і розквітатиме.

 

 

 

 

ВРАЖЕННЯ СТУДЕНТІВ ПРО СВЯТО

Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності. Вся творчість Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священою ненавистю до ворогів і гнобителів народу.

Вшанування пам'ять видатного сина українського народу, геніального поета, художника, полум'яного борця за свободу і щастя народу відбулося 9 березня у Вінницькому національному технічному університеті.

Концерт розпочався зі слів ведучої, яка познайомила усіх із життєвим та творчим шляхом Т.Шевченка. Вдало доповнили її слова слайди, на яких був зображений відомий український поет у різні періоди свого життя та його картини.

Протягом усього свята лунали вірші Великого Кобзаря. Їх виконували як українські, так й іноземні студенти. Мені було дуже цікаво спостерігати за іноземцями, як вони говорять українською. Особливо мене вразив «Заповіт», який продекламував еквадорський студент Хосуе.

Дуже сподобався віночок Шевченківських віршів, які виконали студенти підготовчого відділення. Було приємно бачити, як іноземець, одягнений в український національний одяг – білу вишиванку, червоні шаровари та широкий пояс – вигукує: «Слава Україні!», а йому у відповідь: «Героям слава!».

З українських студентів мені найбільше запам’яталася Козеренко Марія, яка читала вірш Шевченка «Така її доля» та свій власний вірш про Кобзаря. Неперевершено виступила Маєрчук Альона, співаючи пісню «Думи мої, думи мої» під акомпанемент Нікіфоренко Сергія.

Вражаючим було і завершення свята – дуетом заспівали пісню Тіни Кароль  «Моє ім'я – Україна» Маєрчук Альона та Бабагелді Черкезов з Туркменістану.

 Я вважаю, що свято вдалося, завдяки викладачам кафедри мовознавства, які доклали чимало зусиль, щоб це свято відбулося на такому високому рівні.

Дищук Юліанна, гр. 1КІ-16б

 

                                *                *                 *

Дев’ятого березня в нашому університеті відбулося урочисте свято, присвячене Тарасові Шевченку. Щороку в День народження поета ми, студенти ВНТУ, промовляємо слова щирої вдячності поету, який сприяв розквіту нації та становленню української літературної мови. Я вважаю, що мистецька спадщина Шевченка вражає кожного, тому будь-хто може знайти для себе скарб в його творчості.

Скільки хвилювання я відчула цього дня! Адже, на відміну від більшості своїх одногрупників, я мала нагоду взяти участь у святі.

На мою думку, жоден глядач у залі не міг навіть уявити, що відбувалося за кулісами. Сидячи у залі, ти просто слідкуєш за розвитком подій на сцені і зовсім не замислюєшся, що ж  відбувається  за її межами, в невеличкій кімнаті, де, в очікуванні свого виступу, знаходяться учасники свята. Але тільки там можна побачити хвилювання, відчути підтримку, почути останні настанови нашого керівника.

Дух народного поета-патріота надихнув українських та іноземних студентів. Талановите декламування уривків з поеми «Гайдамаки», душевне прочитання віршів «Така її доля» та «Заповіт», інсценування поезії «Якби зустрілися ми знову…», патріотичне виконання твору «Ми ­– українці, нація Тараса» заворожили усіх присутніх.

Неможливо слухати без трепету в душі, як натхненно іноземні студенти по черзі розповідали фрагменти з найвідоміших творів Шевченка.

Гучні овації викликали вірші Шевченка, покладені на музику. Також на святі виступали й талановиті студенти, які самі були поетами початківцями: Майданевич Ірина,  Козеренко Марія і Зелінська Дар’я. Їхні вірші нікого не залишили байдужими.

Ось настала і моя черга вийти на сцену. Я відчувала велику відповідальність за свято і хотіла, щоб все пройшло якнайкраще, тому, побачивши повний зал людей, я відчула, як мене затоплює хвилювання. Але дороги назад вже не було. Ну що ж, потрібно виступати! Я грала на гітарі та співала пісню на слова Т. Шевченка «Зоре моя вечірняя». Цей виступ зміг показати всім, що твори Кобзаря звучать і під сучасний акомпанемент.

Отже, цей день був по-справжньому важливим та особливим, адже свято стало духовною основою формування національної свідомості студентів ВНТУ.

Яковенко Олеся, гр. 2ПІ-16б

 

                                *                *                 *

Нещодавно у нашому університеті відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. У підготовці брали участь наші одногрупники, яких я зі своїми друзями з радістю прийшли підтримати.

На наше здивування, учасниками також були іноземні студенти, які навчаються у ВНТУ. Протягом всього вечора у залі не стихали оплески та панувала дуже приємна атмосфера. Студенти один за одним виходили на сцену та дивували нас.

Найбільше мені запам’яталися виступи Черниш Анастасії, Яковенко Олесі, Кокушкіна Владислава, Король Діани та Цукрука Валентина, який всіх вразив своєю дикцією та акторською майстерністю. Із впевненістю можу сказати, що вечір пройшов вдало. Адже на обличчях глядачів не було невдоволення, а панували лише легкі посмішки та радість. Протягом декількох днів в університеті я неодноразово чув, як студенти ділилися враженнями та обговорювали учасників, що свідчило про їхню зацікавленість та захопленість концертом.

Я хотів би подякувати кафедрі мовознавства за відмінно виконану роботу та приємно проведений час.

                                                                                           Без підпису

 

                                *                *                 *

Подаючи документи в наш університет, я не очікував отримати щось більше, ніж знання з технічних дисциплін. Але я помилявся.

Відвідавши захід, присвячений Тарасу Шевченку, я був приємно вражений. Рівень підготовки, правильність побудови сценарію, ораторські та артистичні здібності кожного з учасників свята зробили цей захід по-справжньому цікавим та захопливим. Приємно було бачити не тільки одногрупників та однокурсників, а й студентів інших національностей.

Загалом цей захід відкрив для мене багато нового. І сподіваюся, що подібних заходів буде більше

Колесников Юрій, гр.  2КН-16б

 

 

                                *                *                 *

Я хочу висловити свою думку щодо заходу, який відбувся 9 березня в стінах Вінницького національного технічного університету. Цей захід був організований кафедрою мовознавства та приурочений до Дня вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка.

На мою думку, захід був проведений на найвищому рівні. Особисто мені дуже сподобалось об’єднання різних стилів – музичного, ліричного, драматичного. Це зробило вечір дуже колоритним та насиченим: дві години свята пролетіли дуже швидко. Також хочеться згадати про вагомий внесок іноземних студентів, які прикрасили цей вечір своїми виступами.

Варто зазначити, що вечір вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка був дуже вдалим. Студенти декламували вірші Кобзаря, які нагадали нам про незламний дух поета, що завжди вірив у краще життя неньки-України.

Авторські вірші дали можливість зрозуміти, яку ж велику роль відіграла творчість Шевченка в українській літературі.

Особисто я залишилась дуже задоволеною та враженою. Яскраві емоції не покидають мене і донині.     

Дякую Вам за проведений захід!                                                

Черниш Анастасія, гр. 2ПІ-16б

 

                                *                *                 *

Нещодавно, а саме 9 березня відзначалася річниця з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Як і більшість українців, я обожнюю твори Кобзаря.

Концерт був наповнений чудовою атмосферою. Але найбільше я хочу відмітити своїх одногрупників – Чорного Дениса і Зелінську Дар’ю. Наскільки емоційного та патетичного виконання я ніколи не чув.

Виступ Зелінської Дар’ї мені сподобався не менше, ніж виступ мого одногрупника. Я був дуже вражений і красою вірша, і його виконанням.

Концерт мені дуже сподобався, оскільки я дізнався більше про творчість Тараса Шевченка та чудово провів час. Я дуже дякую тим викладачам, завдяки роботі яких ми побачили такий чудовий концерт.

Баландюк Владислав, гр.. 2КН-16б.

 

                                *                *                 *

Дев’ятого березня в нашому університеті відбувся концерт «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине», присвячений дню народженню Тараса Григоровича Шевченка. Я, відверто кажучи, очікував звичайне дійство, але результат перевершив мої сподівання.

Можу з упевненістю сказати, що концерт був проведений на високому рівні. Я пишаюся тим, що саме в моєму навчальному закладі є такі талановиті організатори, які дають змогу студентам розвиватися, самовдосконалюватися та реалізовувати себе у всіх можливих напрямах.

                                                                        Цимбалістий В. В., гр.  3КН-16б

 

                                *                *                 *

Щойно минуло свято, присвячене пам’яті Шевченка. У ВНТУ його провели урочисто й жваво. Таке свято я не міг пропустити, тим паче, що в ньому брали участь мої одногрупники.

Святкування проходило у форматі коротких виступів. Ведуча запрошувала всіх учасників по черзі, оголошуючи їхнє ім’я та жанр, у якому вони виступають. Учасники співали, декламували вірші (іноді й власного написання).

Навіть іноземці  пройнялися культурою українського народу й радісно співали українські пісні та читали вірші Кобзаря.

Свято справило на мене винятково позитивне враження, й сподіваюсь, що воно не буде останнім, та ми ще встигнемо побачити не один такий захід.

 

                                                 Гірдвайніс Владислав, гр. 2 КН-16

 

                                *                *                 *

Нещодавно у нашому університеті відбувся вечір пам’яті Тараса Шевченка. Під час цього заходу виступали студенти нашого університету та іноземні студенти, які вивчають українську мову у ВНТУ.

Мені дуже сподобалося декламування віршів Шевченка, виконання народних пісень. Я був вражений тим, що люди, які приїхали з інших країн, змогли так добре передати красу нашої рідної мови.

                                Ковель Віталій, гр. 2ПІ-16б

 

                                *                *                 *

Кілька днів тому я відвідав літературний вечір, присвячений дню народження Т. Г. Шевченка. Впевнено можу сказати, що цей захід мене приємно вразив. Я отримав безліч позитивних емоцій. У цьому вечорі приймали участь не тільки українські, а й іноземні студенти. Було досить цікаво послухати, як вони читали вірші Шевченка. Не дивлячись на складність нашої мови, іноземці вдало впоралися із цим завданням.

  На мою думку, на цьому святі кожен отримав для себе щось новее, і головне – не змарнував свій час.

    Абрамюк О., гр. 2БС-16б

 

Нещодавно я побувала на літературному вечорі, приуроченому вшануванню памяті Т.Г  Шевченка. Хочу поділитись своїми враженнями, адже я отримала масу позитивних емоцій. Мені дуже сподобалось те, що в святі приймали участь не тільки українські, а й іноземні студенти.

Ще хочу відмітити «Заповіт» Тараса Григоровича Шевченка у виконанні іноземця. Було дуже цікаво спостерігати за тим, як він вимовляє ці рядки.

Кожен виступ був особливим та щирим. Хочу подякувати усім студентам та викладачам за таке гарне свято.

Ясінська Яна, гр.  2БС-16б