Кафедра мовознавства вітає переможців І етапу ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика! Три призові місця, за результатами перевірки конкурсних робіт, посіли безперечні лідери цього змагання:

1.     Ковальчук Богдан Олегович, ФІТКІ

2.     Балух Богдан Анатолійович, ФІТКІ

3.     Нагорняк Богдан Васильович, БТЕГП

Щиро зичимо переможцям не зупинятися на досягнутому, розвивати свої таланти й надалі плекати повагу до рідної мови, створюючи гідне українське суспільство!

Принагідно зазначимо, що людина, іменем якої названо конкурс, ‒ наш земляк, громадський діяч, визначний бізнесмен, меценат, свого часу найбагатша людина Канади, найбагатший українець світу в ті роки. Петро Яцик cкеровував значні кошти на реалізацію різноманітних наукових і культурних проєктів української діяспори.

Вважаючи, що найважливішою цінністю одиниці й держави є сила, яку дають освіта, гроші й армія, Яцик повсякчас дбав про українське книговидавництво, зокрема сприяв виданню «Енциклопедії українознавства»; заради підвищення рейтингу України й української культури у світі заснував Центр досліджень історії України,  сприяв виданню творів українських істориків англійською, зокрема «Історії України-Руси» М. Грушевського; фінансував українські освітньо-наукові центри в різних університетах світу.

Конкурс, який започаткував П. Яцик, має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Уже став масовим і залучив до вивчення рідної мови українців усього світу, адже кількість учасників конкурсу сягає 5 млн людей із понад 20 країн.

Результати І етапу ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

ПІБ студента

К-ть