У День української писемності та мови, 27 жовтня 2023 р., відбувся XXIII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – найбільший україномовний флешмоб, який щороку об’єднує сотні тисяч українців та знавців української мови у всьому світі.

Цьогорічний диктант мав назву "Дороги України". Його автором стала письменниця Катерина Калитко, а читав актор театру та кіно, виконавець ролі Івана Довбуша в однойменному фільмі Олексій Гнатковський.
У нашому університеті традиційно кафедра мовознавства та бібліотека ВНТУ гостинно відкрили двері для всіх охочих взяти участь, щоб об’єднати навколо України усіх людей, незалежно від того, в якому місці земної кулі перебуває в цей непростий для нас усіх час.
Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу стали студенти 1 курсу ФМТ, ФЕЕЕМ, студенти 2 курсу ФІІТА, викладачі кафедри мовознавства, співробітники бібліотеки та адміністрація ВНТУ.