Результати І етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Ми звикли до образу Шевченка ще зі шкільної парти. Портрет із серйозним, кремезним та  вусатим Кобзарем (а ще багато хто бачив на тому портреті лише дідуся в киреї) висів у кожному кабінеті української літератури. Сучасні ж дослідники розповідають про іншого Тараса Григоровича, який був багатою людиною, модником, винахідником та справжнім творцем. Зокрема й завідувач Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка, кандидат історичних наук Мирон Гордійчук у своєму інтерв’ю зазначав, що «історія життя Шевченка – це історія успіху кріпака. Він – “селф-мейд-мен” або людина, яка зробила себе сама. Як-от є феномен “бразильських хлопчиків”: коли єдиний спосіб для хлопців із бразильських нетрів вибитися з бідності – стати футболістами». Тарас Шевченко пройшов шлях від невідомого сільського хлопчика-кріпака до майстра зі світовим ім’ям, кілька разів падав, але ніколи не зраджував мрії й меті.

Тому й завдання для творчої роботи І етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка організатори (доцент кафедри мовознавства Л.А. Радомська) дібрали не стандартно поетичне, а таке, що вимагало від учасників критичного мислення, вміння аналізувати та співставляти факти, робити логічні висновки, водночас отримавши мотивацію працювати над собою та рухатися до своєї життєвої мети.

Умови конкурсу передбачали створення за допомогою гугл-форми обґрунтованого висловлення на тему «Чи можна назвати Т.Г.Шевченка "людиною, що сама себе зробила"»? Отримані тексти було зашифровано та передано на сліпе рецензування. Така система оцінювання була використана, аби отримати неупереджені оцінки за кожну творчу роботу.

Журі конкурсу у складі викладачів кафедри мовознавства на чолі із завідувачем – доктором філологічних наук, професором Л. Є. Азаровою – визначили переможців, які представлятимуть наш університет на обласному етапі змагання 2022 року. Ними стали:

1 місце - Адамчук Ігор Віталійович;

2 місце - Римаренко Микола Вікторович;

3 місце - Яцків Діана Олександрівна.

Загалом роботи розмістили в такій послідовності:

Прізвище студента

9.

Осадчук Катерина Дмитрівна

12

Щиро дякуємо учасникам за сміливість, неординарність у висловлюваннях, готовність аргументувати свою позицію та зацікавленість титанічними постатями української історії й культури – а це, безперечно, триматиме нас у самоствердженні, зміцненні нації.