30 жовтня 2019 р. викладачі кафедри мовознавства Зозуля І. Є., Поздрань Ю. В., Стадній А. С. та Сташкевич І. А. разом з іноземними студентами відвідали довгоочікувану прем’єру знакового для української культури фільму «Захар Беркут» у кінотеатрі імені М. Коцюбинського.

Фільм став найамбітнішою та найдорожчою стрічкою часів незалежності України. Його знімали відомі режисери Ахтем Сеїтаблаєв та Джон Вінн із залученням значної кількості голлівудських акторів.
З перших кадрів глядачі поринули у справжнє голлівудське кіно з неймовірними спецефектами. У сюжеті стрічки розповідається про 1241 рік, коли монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухалася на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупинилося біля підніжжя.

Вночі кілька місцевих мисливців – брати Беркути потайки проникли у табір ворога, звільнили полонених та вбили ханського сина. Несамовитий від люті хан вирішив іти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знайшов зрадника серед місцевих мешканців, який відкрив йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада тухольців під керівництвом Захара Беркута мала свій план, щоб назавжди зупинити ворога й відстояти свою свободу.

В оригінальну повість Івана Франка було додано нові сюжетні лінії та деяких нових героїв, збільшено кількість бойових сцен, але при цьому збережено основний патріотичний посил твору – боротися за волю свого народу до кінця й у жодному разі не здаватися!
Майстерна гра акторів, гарні костюми та реалістичні зйомки Карпат стали справжньою насолодою для іноземних студентів, а потужний саундтрек від групи «Океан Ельзи» затримав усіх у залі до закінчення титрів.

Студенти сприйняли сучасне бачення історичного твору дуже схвально, адже це дало їм змогу не лише поринути в історичне минуле України, а й збагнути ментальність українців, їхнє світобачення.