Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові, — відбувся цьогоріч 8 листопада, напередодні Дня української писемності та мови. Нагадаємо, що диктант задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови. До речі, зараз цю акцію називають наймасовішим флешмобом осені. Так, цього року у день проведення диктанту запит «радіодиктант» став найпопулярнішим Google-запитом серед української інтернет-аудиторії..

Основною локацією, де писали радіо диктант, стала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського у Києві, а також локації організували університети та бібліотеки Харкова, Полтави, Тернополя, Iвано-Франківська, Рівного, Бару і, звичайно, Вінниці.

У нашому університеті традиційно кафедра мовознавства та бібліотека ВНТУ гостинно відкрили двері для всіх бажаючих взяти участь. Цього року до флешмобу долучилися студенти, викладачі, співробітники та ректор університету.

До речі, цього року перевірити свою роботу учасники радіодиктанту могли майже одразу: через 15 хвилин після завершення читання текст радіодиктанту був оприлюднений на сайті.