9 жовтня 2018 року у Вінницькому національному технічному університеті відзначали День університету – свято спілкування, єдності та усвідомлення спільних здобутків. Традиційно кафедра мовознавства теж взяла активну участь у святкуванні.

Університет – наш другий дім. І кожен з нас мріє, щоб у ньому було тепло й затишно, надійно й спокійно. Цей затишок створюють насамперед викладачі нашого університету. Вони кожного дня сіють зерна своїх знань у наші душі. Через деякий час воно проросте, дасть свої сходи. Кожен викладач є особистістю, з якої ми беремо приклад.

Розпочалося свято із привітального слова завідувача кафедри мовознавства, доктора філологічних наук, професора, Азарової Лариси Євстахіївни, яка поздоровила всіх присутніх з 58 річницею ВНТУ та побажала довгих років процвітання рідному вишу, а студентам та викладачам подальших творчих звершень та професійних перемог.

Українські студенти привітали альма-матер і віршами, і грою на музичних інструментах, й просто теплими словами від щирого серця.

У виконанні студента першого курсу факультету електроенергетики та електромеханіки Ільчія Олександра прозвучав музичний номер “Гімн”.

Студентка 1 курсу факультету електроенергетики та електромеханіки Могила Валентина емоційно зачитала вірш “Моя альма-матер” .

 

Університет – велика школа. Це місце, де молоді люди отримують вищу освіту, навчаються спілкуванню, відповідальності, – багатьох складників повсякденного життя дорослої людини. Це твердження є беззаперечним фактом, що й було доведено композицією, яку  продекламував студент 1 курсу Кадук Юрій.

Сьогоднi Вiнницький нацiональний технiчний унiверситет  є вищим навчальним закладом, вiдомим не лише в Українi, а й далеко за її межами, оскiльки уже бiльше 20 рокiв готує фахiвцiв для майже 70 країн Європи, Азiї, Африки та Пiвденної Америки. Зі святом ВНТУ привітали іноземні студенти першого курсу Ян Ке, Бряна Аллісон, Аль-Самеаі Якен та студент магістратури Чжао Лей, прочитавши поезію “ВНТУ – найкращий у світі”.

       

Крім навчання, студенти ВНТУ приділяють багато часу й саморозвитку, своїм талантам та захопленням. Усі учасники свята із задоволенням  прослухали музичну феєрію у виконанні студентки 1 курсу факультету будівництва, теплоенергетики та газопостачання Юзькової Єлизавети, яка представила обробку української народної пісні “Фантазія”.

ВНТУ став рідною домівкою для нас усіх. Університет – це наша відправна точка в майбутній кар’єрі, це отримані знання, це друзі, з якими ми досі разом ідемо по життю, це найкращі спогади,  які завжди приємно згадувати. ВНТУ зі святом привітали студенти першого курсу факультету електроенергетики та електромеханіки Ільчій Олександр, Кокиза Іван, Зайчук Роман, Матвійчук Аліна, Гресько Юлія, Головко Тетяна, присвятивши університету найкращі побажання.

Пісня з давніх-давен вважається невід’ємною частинкою кожного народу. Вона уособлює спогади про минуле, роздуми про сьогодення та мрії про щасливе майбутнє. В Україні жодне свято не обходить без пісні. До уваги усіх студентів та викладачів пролунала народна арабська пісня у виконанні студентки першого курсу факультету машинобудування та транспорту Баккалі Делал.

Наш університет дає можливість кожному студентові реалізуватися як особистість, проявляти свої творчі здібності й нахили. Рушійною силою у формуванні національної свідомості студентів ВНТУ є кафедра мовознавства, творчі й поетичні вечори якої рясніють талановитими виступами, демонструючи любов до вічних невмирущих шедеврів української літератури, культури, мистецтва. Вірш “Думка” декламують студенти-магістранти Ю Чен Хао, Сюй Імін та Грефа Елвія.

Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле й нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять. Багато відомих письменників присвячувала Великому Кобзареві свої твори. Серед них і поезія Максима Рильського “Шевченко”, який прозвучав у виконанні студента-магістра Карлоса Луни.

Невмирущий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, лунає  його віще слово й сіє на народній ниві живе насіння оновлення. Ще одну невмирущу поезію “Ой по горі роман цвіте” Тараса Шевченка прочитала студентка 5 курсу Абігаіл Лема.

 

Після закінчення офіційної частини святкування, українські й іноземні студенти змогли ознайомитися з навчальними та методичними посібниками, а також науковою роботою викладачів кафедри мовознавства.

Не обійшлося й без сюрпризів. Студент 4 курсу факультету інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем Ба Елаін Азіз приємно здивував усіх присутніх, виконавши декілька пісень, в тому числі й українських.

Ми б усі дуже хотіли, щоб наш університет, завжди залишався таким. Щоб коли вийдемо за стіни вишу, ми могли гордо сказати, що ми – студенти Вінницького національного технічного університету, і що він назавжди залишиться у нашому серці.

                           

Університет – це і пошук, і праця і свято,

Це впевненість наша в наступному дні

Це вічність і мить, здобуттями багаті,

І в наших серцях незгасимі вогні