22-23 березня 2017 року у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності проходив Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук зі спеціальності «Техногенна безпека».

viber image

ХLVI регіональна науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, науковців, аспірантів та працівників підприємств м. Вінниці та Вінницької області (НТКП ВНТУ-2017) проводилася у два етапи. Перший етап відбувся 15–17 березня 2017 року в секціях гуманітарних та фундаментальних наук.

su5rb7tvu2u

 

Кожен народ світу, має свої святині. Національною гордістю нашого народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка. Він уперше заявив про себе як поет, видавши невелику збірку поезій, що мала назву «Кобзар», і ця назва стала символічною, давши друге ім'я поетові.

Із полум'яних творів Кобзаря весь світ дізнався, що є така прекрасна країна — Україна, з ізчудовим, добрим, волелюбним народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.

  

 

Гарною традицією у нашому університеті стала організація  кафедрою мовознавства святкування  Міжнародного дня рідної мови та Шевченківських читань.  Першого березня  кафедра мовознавства провела  свято любові та шани до рідної мови «Тарас Григорович Шевченко –  творець сучасної української літературної мови»!

Протягом свята звичайно ж вшановували ім’я та пам’ять Тараса Григоровича  Шевченка —  великого поета і митця, внесок якого  у розвиток української літератури рідною мовою дійсно неперевершений. Він своїм «Кобзарем» раптово — неначе ураган — переніс українську мову й літературу прямо з кінця 18-го в наше 20-те і 21-ше століття. Сучасник Шевченка і видатний літературознавець, Пантелеймон Куліш, перший з-поміж українців зрозумів і уточнив це досягнення поета, коли заявив, що в Шевченкових "віршах наша мова зробила такий великий крок, який робиться тільки зусиллям цілого народу, протягом довгого часу...".