Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеке минуле. Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і зоряне небо, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви – усе це вималюване в певному порядку, аби підтримати лад та рівновагу в нашому світі.

Іноземні студенти Вінницького національного технічного університету разом з викладачем української мови як іноземної, доцентом кафедри мовознавства  Зозулею Іриною Євгеніївною 2 травня 2019 року відвідали Вінницький художній музей, де ознайомилися з традиційною символікою українських писанок й спробували самостійно створити власну писаночку.

Ще до початку майстер-класу всі учасники мали змогу переглянути зображення писанок та прочитати значення символів, але більше про них вже розповіли працівниці музею. Історія писанки, символи, традиції, техніка виконання – про всі ці нюанси мистецтва говорилось впродовж майстер-класу.

Організатори майстер-класу, Тетяна та Ольга, розповіли,  що процес малювання писанок безперервний, бо навіть всі, хто прийшов сьогодні писати писанки, згодом можуть навчити робити це своїх близьких та знайомих, а вони в свою чергу інших. І так по колу, адже світ існуватиме допоки пишуться писанки.

Перед початком самого дійства організатори наголосили на тому, що важливо малювати з почуттям: “Коли малюєте свою писанку, налаштуйтесь на неї. Не відволікайтесь на когось, не поспішайте. Ви маєте розуміти як ведете лінію, що хочете зобразити і як воно просторово виглядатиме. Спочатку все уявляєте, а потім малюєте”.

Іноземним студентам цікаво також було дізнатися, що бувають чоловічі та жіночі писанки. На чоловічих в основному зображався листочок дуба або дубочки, що символізувало чоловічу силу та здоров’я. На жіночій зображалась берегиня, яка потім трансформувалась в символ вазону, листя якого тягнеться вгору.

Нашим іноземним студентам дуже сподобався процес. Кожен з них обрав по 2 малюнки, які вони старанно намагалися нанести на яйце за допомогою спеціального інструмента – писачка. Усі присутні створили свій шедевр. Студенти залишилися задоволеними й з бажанням спробувати створити власну писанку  наступного року з метою удосконалення удосконалення майстерності.

Який зміст кожен студент заклав у свою писанку, залишиться секретом, а ми будемо вірити, що писанкарство з кожним роком ще більше відновлюватиметься в Україні та приваблюватиме й іноземних гостей нашої країни.